Životní zážitek. Když mi Martin Novák volal s otázkou, co dělám koncem února, netušila jsem, co mi chce nabídnout. Prý že asi pojedou s Trávou natáčet novou desku do Memphisu a byli by prý rádi, kdybych jela s nimi a všechno to natáčela. Infarktový stav trval několik hodin. Musela jsem to jít ven rozchodit. No jasně že pojedu! Jak se to blížilo, přišly obavy. Jestli nás tam vůbec pustí, jak to zvládnu dva týdny s bandou mužskejch v jednom baráku, v cizí zemi, v cizím prostředí. Jestli to budu schopná natočit fakt dobře. Co si s sebou můžu vzít za techniku a co už neuvezu. A tak dál.

Do teď přemýšlím nad tím, jak je možné, že to všechno tak parádně vyšlo. Kromě menších zádrhelů, kdy nepřiletěly nástroje a musely se vyzvedávat až druhý den, nebo kdy se cestou zpět na letiště porouchalo auto, proběhlo všechno bez problémů. Bydleli jsme v krásném domě a v podstatě kromě spánku jsme byli pořád spolu. Matt Ross-Spang je úžasně symaptický chlapík a jeho studio se na pár dnů stalo i naším studiem. Vše jsem sledovala s kamerou v ruce a v tichém obdivu. Pozorovala jsem Matta ve studiu, které si sám vybudoval, jak je tam spokojený, jak ho to baví, jak tím žije. Sledovala jsem sama sebe, jak mě to baví, jak jsem spokojená a jak tím natáčením žiju. Přemýšlela jsem nad tím, co je moje Southern Grooves Studio a jak se k němu dostanu. Jak si co nejvíc z toho pocitu převezu domů. Byl to prostě velmi inspirativní zážitek. Uvědomila jsem si, že tak v klidu, jako se cítím tam, jsem se necítila roky.

Tráva mě přijala mezi sebe, všichni byli skvělí společníci, rozumíme si dobře, máme podobný smysl pro humor a naučili mě pít bourbon. Z materiálu, co jsem tam nabrala, musím postupně připravit spoustu věcí. Video na Donio kampaň už je hotové, ale budou ještě sociální sítě, fotky, videoklip k prvnímu singlu a nakonec celkový dokument, který se zakončí až velkým křtem v listopadu v O2 Universu. Pomáhám s propagací, pomáhám s Doniem, poslouchám mixy a občas nesměle řeknu i nějaký názor na nové verze písniček. Připravuju fotky do bookletu. Chystám se taky na projekce na křtu, chci to udělat nějak nově a dobře. Je to prostě pro mě velká věc. V Memphisu jsem si s každým hodně povídala a postupně se dozvěděla spoustu věcí z historie Trávy, o kterých jsem neměla ani ponětí. Jsem teď té historie trochu součástí a toho si moc vážím.